Hjem MiljøenhetenKlima og samfunn

Klima og samfunn

Arbeidsområder

Avdeling Klima og samfunn på Miljøenheten arbeider med klima - og energiplanlegging i tråd med Kommunedelplan energi og klima 2017-2030.

Avdelingen arbeider også med klimatilpasning, klimavennlig transport, Grønn Barneby, sirkulærøkonomi og forbruk, "Det grønne skiftet", miljøinformasjon og mange ulike lokale, nasjonale og internasjonale innovasjonsprosjekter og tiltak.

Kommunedelplan energi- og klima 2017-2030

Kontaktpersoner

Konstituert avdelingsleder

Lundli, Hans Einar 

Telefon: 478 48 606

E-post: hans-einar.lundli@trondheim.kommune.no

Energi- og klimaplan

Jo-Kristian Stræte Røttereng (permisjon fra 23.8.19)

Telefon: 419 07 430 

E-post: jo-kristian.strate.rottereng@trondheim.kommune.no 

Klimagassregnskap, analyse og statistikk 

Simon James Loveland 

Telefon: 902 88 411 

E-post: simon-james.loveland@trondheim.kommune.no

Klimakommunikasjon

Knut Okkenhaug 

Telefon: 951 98 696

E-post: knut.okkenhaug@trondheim.kommune.no

Klimatilpasning

Ellen-Birgitte Strømø 

Telefon: 907 57 613  

E-post: ellen-birgitte.stromo@trondheim.kommune.no

Forbruk, urban dyrking og miljøledelse 

Hanne Aaserud 

Telefon: 416 25 412

E-post: hanne.aaserud@trondheim.kommune.no

Grønn Barneby   

Bjørn Arild Silseth 

Telefon:959 07 100 

E-post: bjorn-arild.silseth@trondheim.kommune.no  

Roy Inge Sivertsen (Stab) 

Telefon: 930 25445 

Telefon: E-post: roy-inge.sivertsen@trondheim.kommune.no

Miljøfyrtårn 

Bjørn Arild Silseth (Stab)  

Telefon: 959 07 100 

E-post: bjorn-arild.silseth@trondheim.kommune.no

Energibruk og energirådgivning i bygg 

Rolf Erik Hoaas 

Telefon:916 66 536 

E-post: rolf-erik.hoaas@trondheim.kommune.no

Næring og innovasjon

Chin-Yu Lee 

Telefon: 901 97 323 

E-post: chin-yu.lee@trondheim.kommune.no

Energiprisen, web-ansvarlig 

Njål Pettersen (Stab) 

Telefon: 952 63 966 

E-post: njal.pettersen@trondheim.kommune.no

Områdeutvikling og miljøprogram

Silje Salomonsen 
(Har permisjon og er konstituert som miljøsjef i Trondheim)

Telefon: 958 64 191 

E-post: silje.salomonsen@trondheim.kommune.no

Transport, klimatilpasning

Jøran Solli 
 
Telefon:  480 74 455 

E-post: joran.solli@trondheim.kommune.no

Transport

Silke van Dyken

Telefon: 954 59 939 

E-post: silke.van.dyken@trondheim.kommune.no 

Mie Abelgård

Telefon:  474 52 292

E-post: mie.abelgaard@trondheim.kommune.no 

Renate Stakvik 

Telefon:  928 84 382

E-post: renate.stakvik@trondheim.kommune.no

Gods-/varetransport, CCS

Hans-Einar Lundli

Telefon: 47 84 86 06 

E-post: hans-einar.lundli@trondheim.kommune.no 

Utfasing av fossilolje til oppvarming

Anna Soleika Jawansky Peters

Telefon:  72 54 25 76

E-post: anna.soleika.jawansky.peters@trondheim.kommune.no

Smart City prosjektet +CityXChange

Bjørn Ove Berthelsen 

Telefon: 917 60 202 

E-post: bjorn-ove.berthelsen@trondheim.kommune.no

Sist oppdatert: 26.08.2019

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne? (ikke skriv personlig informasjon)


Din tilbakemelding blir ikke besvart. Hvis du behøver hjelp, vennligst benytt en av våre kanaler for kontakt.

A03-P1-EPI004