Hjem MiljøenhetenKlima og samfunn

Klima og samfunn

Arbeidsområder

Avdeling Klima og samfunn på Miljøenheten arbeider med klima - og energiplanlegging i tråd med Kommunedelplan energi og klima 2017-2030.

Avdelingen arbeider også med klimatilpasning, klimavennlig transport, Grønn Barneby, sirkulærøkonomi og forbruk, "Det grønne skiftet", miljøinformasjon og mange ulike lokale, nasjonale og internasjonale innovasjonsprosjekter og tiltak.

Kommunedelplan energi og klima 2017-2030

Kontaktpersoner

 

Energi- og klimaplan

Prosjektleder Energi og klimaplan 2017-2030

Jo-Kristian Stræte Røttereng
419 07 430
jo-kristian.strate.rottereng@trondheim.kommune.no 

Klimagassregnskap, analyse og statistikk 

Simon James Loveland
902 88 411
simon-james.loveland@trondheim.kommune.no

Klimakommunikasjon

Knut Okkenhaug
951 98 686
knut.okkenhaug@trondheim.kommune.no

Klimatilpasning

Ellen-Birgitte Strømø 
907 57 613  
ellen-birgitte.stromo@trondheim.kommune.no

Forbruk, urban dyrking og miljøledelse 

Hanne Aaserud
416 25 412

Grønn Barneby   

Bjørn Arild Silseth
959 07 100
bjorn-arild.silseth@trondheim.kommune.no  


Roy Inge Sivertsen
930 25445
roy-inge.sivertsen@trondheim.kommune.no

Miljøfyrtårn 

Bjørn Arild Silseth
959 07 100
bjorn-arild.silseth@trondheim.kommune.no

Energibruk og energirådgivning i bygg 

Rolf Erik Hoaas 
916 66 536
rolf-erik.hoaas@trondheim.kommune.no

Klimarådgiver næring og innovasjon

Chin-Yu Lee
901 97 323
chin-yu.lee@trondheim.kommune.no

Energiprisen, web-ansvarlig 

Njål Pettersen (Stab)
952 63 966
njal.pettersen@trondheim.kommune.no

Områdeutvikling og miljøprogram

Silje Salomonsen
(For tiden konstituert miljøsjef i Trondheim)
958 64 191
silje.salomonsen@trondheim.kommune.no

Klimarådgiver, transport 

Jøran Solli
72 54 25 72
joran.solli@trondheim.kommune.no

Prosjektleder arbeidspakke Trondheim i Smart City prosjektet +CityXChange

Bjørn Ove Berthelsen
917 60 202
bjorn-ove.berthelsen@trondheim.kommune.no

  

Sist oppdatert: 15.07.2019

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne?