Hjem MiljøenhetenKlima og samfunn

Klima og samfunn

Avdeling Klima og samfunn på Miljøenheten arbeider med klima - og energiplanlegging i tråd med Kommunedelplan energi og klima 2017-2030. Avdelingen arbeider blant annet med klimatilpasning, klimavennlig transport, sirkulærøkonomi og forbruk, "Det grønne skiftet", karbonfangst og mange ulike lokale, nasjonale og internasjonale innovasjonsprosjekter og tiltak.

Springflo på Brattøra - Foto: Knut Okkenhaug

     

Kommunedelplan energi- og klima 2017-2030

Klimaplan og klimaarbeid 

Kontaktpersoner og arbeidsområder

Klimaplan, karbonfangst og -lagring (CCS)

Avdelingsleder 

Lundli, Hans Einar 

Telefon: 478 48 606

E-post: hans-einar.lundli@trondheim.kommune.no 

Klimagassregnskap, klimabudsjett, analyse og statistikk 

Simon James Loveland 

Telefon: 902 88 411 

E-post: simon-james.loveland@trondheim.kommune.no

Klimakommunikasjon

Knut Okkenhaug 

Telefon: 951 98 696

E-post: knut.okkenhaug@trondheim.kommune.no

Klimatilpasning, transport

Jøran Solli 
 
Telefon:  480 74 455 

E-post: joran.solli@trondheim.kommune.no

Forbruk, urban dyrking og miljøledelse 

Hanne Aaserud 

Telefon: 416 25 412

E-post: hanne.aaserud@trondheim.kommune.no

Miljøfyrtårn, næringsliv, teknologi og det grønne skiftet

Chin-Yu Lee 

Telefon: 901 97 323 

E-post: chin-yu.lee@trondheim.kommune.no

Klimavennlig områdeutvikling, matstrategi og energihub

Marianne Langedal

Telefon: 917 60 091 

E-post: marianne.langedal@trondheim.kommune.no

Transport

Silke van Dyken

Telefon: 954 59 939 

E-post: silke.van.dyken@trondheim.kommune.no 

Mie Abelgård

Telefon:  474 52 292

E-post: mie.abelgaard@trondheim.kommune.no 

Renate Stakvik 

Telefon:  928 84 382

E-post: renate.stakvik@trondheim.kommune.no

Utfasing av fossilolje til oppvarming

Anna Soleika Jawansky Peters

Telefon:  72 54 25 76

E-post: anna.soleika.jawansky.peters@trondheim.kommune.no

Smart City prosjektet +CityXChange

Bjørn Ove Berthelsen 

Telefon: 917 60 202 

E-post: bjorn-ove.berthelsen@trondheim.kommune.no

Sist oppdatert: 22.07.2020

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Din tilbakemelding blir ikke besvart. Hvis du behøver hjelp, vennligst benytt en av våre kanaler for kontakt.

A03-P1-EPI004