Hjem Kultur og fritid17. mai 2019Detaljert program for dagen

Detaljert program for dagen

Programme in English

07.00-07.45 

Musikk i byens gater ved skole- og amatørkorps

07.00 
Flaggappell St. Olavs hospital, Ila brassband

Bekransninger Domkirkegården
Statsminister Ivar Lykke
Eidsvollsmann Christian Hersleb Hornemann fra Kragerø 
Eidsvollsmann Gabriel Jochumsen Lund fra Vest-Agder

07.30
Bekransning av Eidsvollsmennenes bauta på Domkirkegården
Musikkforeningen Nidarholm
Singsaker Songlag
Tale ved Fiffi Namungunga

07.45
Bekransning av Gravminne for Frihetskampens ofre på Domkirkegården
Musikkforeningen Nidarholm 
Singsaker Songlag
Tale ved Terje Bratberg

08.00
Bekransning av Falne Idrettsmenns bauta – ved Elgeseter bro
Ila Brassband
Tale ved Tor Kleveland

Bekransning av Sovjetiske Krigsgraver – Lademoen Kirkegård

Bekransning ved Vår Frues kirke
Stortingsmann Ingelbrecht Knudssøn

08.10 
Musikk ved Buran helse- og velferdssenter i Frostaveien
Strindheim Janitsjar

Musikk ved Hurtigruten på Pir I
Byåsen Musikkorps

08.15
Ottesong i Nidaros Domkirke
Domprost Ragnhild Jepsen, domkantor Magne Draagen
Harmoniens mannskor, dirigent Anne Klevset

Markering ved Minnetavlen på Trondheim Sentralstasjon
Trondheim Jernbanekor 

Bekransning av Tordenskiolds statue ved Vår Frue kirke
Bispehaugen Ungdomskorps
Trondhjems Studentersangforening
Tale ved Lars Andreas Rognan

Bekransning av Kong Haakon VII statue i Prinsens gate
Ila Brassband
Tale ved Randi Storset Pierre

08.30
Bekransning av Britiske krigsgraver, Stavne kirkegård
Jernbanens Musikkorps
Tale ved Fenrik Matias A. Valenzuela, kadett ved Luftkrigsskolen

08.45
Bekransning av Krigsseilermonumentet ved Sjøfartsmuseet i Kjøpmannsgata
Singsaker Songlag
Tale ved Knut Sagmyr

08.55
Oppmarsj fra hurtigrutekaia til Katedralskolen
Byåsen Musikkorps

09.00
Bekransning av Kong Olav V’s statue i Stiftsgårdsparken
Bispehaugen Veterankorps
Tale/bekransning
Adrian Rosmæl Skauge og Rosie Heggem Jacobsen, elever fra Nardo Skole

Bekransning av Statsminister Nygaardsvolds statue på Cicignons plass
Strindheim Janitsjar 
Tale/bekransning ved Jan-Yngvar Kiel

Konsert ved Søbstad helsehus
Flatåsen Musikkorps

09.15
Bekransning av Cissi Kleins minnesmerke ved Museumsplass
Jernbanens Musikkorps
Tale ved Summer Fayant-Watten, elev ved Birralee International School

09.30
Bekransning av minnesmerke i Ilaparken for det første borgertoget i Norge
Elever fra Ila skole

09.45
Barnetoget

11.45
Festgudstjeneste i Nidaros Domkirke
Domprost Ragnhild Jepsen, domkantor Magne Draagen
Korgrupper fra Nidaros domkor og Nidarosdomens Oratoriekor, dirigent: domkantor Karen Haugom Olsen
Gudstjenesten blir overført i NRK P1 

12.00
Konsert Nordre gate/Dronningens gate
Bispehaugen Veterankorps

Konsert i Tordenskioldsparken
Ila Brassband

12.30
Konsert fra Kortribunen i Kongens gate ved Tordenskioldsparken
Trondhjems Studentersangforening

13.00
Salutt fra Kristiansten
festning
Folketoget

14.30
Konsert ved Laugsand helse- og velferdssenter
Trondheim Politis Brassband

14.45
Folkemøte i Kongens gate / Tordenskioldsparken
Musikkforeningen Nidarholm
Sammensatt mannskor deltar med solist Roar Wik
Tale for dagen ved Herborg Finnset, biskop i Nidaros bispedømme 
Tale for H. M. Kongen ved Titipong Panjas Holbø, speider ved Charlottenlund speidergruppe

15.00
St. Olavs Hospital – Kvinne/barnsenteret
lla Brassband

Trondhjems Hospital
Jernbanens Musikkorps

E. C. Dahls helse- og velferdssenter
Bispehaugen Ungdomskorps

15.15
Bakklandet Menighets Omsorgsenter
Strindheim Janitsjar

Zion helse- og velferdssenter
Trondheim Politis Brassband

St. Olavs Hospital avd. Østmarka
Strinda Ungdomskorps

15.30
Moholt og Bromstad helse- og velferdssenter, avd. Moholt
Berg og Singsaker Veterankorps

St. Olavs Hospital – Kunnskapssenteret
Ila Brassband

15.40
Ilevollen helse- og velferdssenter
Jernbanens Musikkorps

15.45
Ranheim helse- og velferdssenter
Ranheim Skolemusikkorps

Nidarvoll helsehus
Nidarvoll Skolemusikkorps

Havstein helse- og velferdssenter og Havsteinekra helse- og velferdssenter
Byåsen Musikkorps

Brundalen helse- og velferdssenter
Tillerblæsen

Persaunet helse- og velferdssenter
Strindheim Skoles musikkorps 

16.00
Russetoget

Ilsvika helse- og velferdssenter
Bispehaugen Ungdomskorps

Ladesletta helse- og velferdssenter
Strinda Ungdomskorps

Dragvoll helse- og velferdssenter
Strindheim Janitsjar

16.10
Birkehaug Seniorboliger, Lade
Lade Skoles Musikkorps

16.15
Moholt og Bromstad helse- og velferdssenter, avd. Bromstad
Strindheim Skoles Musikkorps

Tempe helse- og velferdssenter
Ila Brassband

Charlottenlund helse- og velferdssenter
Tillerblæsen

Hjorten helse- og velferdssenter
Jernbanens Musikkorps

16.30
Munkvoll helse- og velferdssenter
Byåsen Musikkorps

17.30
Festkonsert i Vår Frue kirke
Midtnorsk Symfoniorkester, dirigent: Tormod Knapp

Programme in English

Sist oppdatert: 03.07.2019

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne?