Hjem Kultur og fritid17. mai 2020Detaljert program for dagen

Detaljert program for dagen

Programme in English

07.00-07.45 
Musikk i byens gater ved skole- og amatørkorps

07.00 
Flaggappell St. Olavs hospital
Ila brassband

Bekransninger Domkirkegården
Statsminister Ivar Lykke
Eidsvollsmann Christian Hersleb Hornemann fra Kragerø 
Eidsvollsmann Gabriel Jochumsen Lund fra Vest-Agder

07.30
Bekransning av Eidsvollsmennenes bauta på Domkirkegården
Tale ved Kjell Fordal
Musikkforeningen Nidarholm
Singsaker Songlag

07.45
Bekransning av Gravminne for Frihetskampens ofre på Domkirkegården
Tale ved Bente Riaunet
Musikkforeningen Nidarholm 
Singsaker Songlag

08.00
Bekransning av Falne Idrettsmenns bauta – ved Elgeseter bro
Tale ved Mats Ulseth Ramo
Ila Brassband

Bekransning av Sovjetiske Krigsgraver – Lademoen Kirkegård

Bekransning ved Vår Frues kirke
Stortingsmann Ingelbrecht Knudssøn

08.10 
Konsert ved Laugsand og Buran helse- og velferdssenter, avdeling Buran i Frostaveien
Strindheim Janitsjar

Musikk ved Hurtigruten på Pir I
Byåsen Musikkorps

08.15
Ottesong i Nidaros Domkirke

Markering ved Minnetavlen på Trondheim Sentralstasjon
Trondheim Jernbanekor 

Bekransning av Tordenskiolds statue ved Vår Frue kirke
Tale ved orlogskaptein Lars Andreas Rognan
Bispehaugen Ungdomskorps
Trondhjems Studentersangforening

Bekransning av Kong Haakon VII statue i Prinsens gate
Tale ved Elin Marie Andreassen
Ila Brassband

08.30
Bekransning av Britiske krigsgraver, Stavne kirkegård
Tale ved kadett Karl Magnus Løken fra Luftkrigsskolen
Jernbanens Musikkorps

08.35

Bekransning av minnesmerke i Ilaparken for det første borgertoget i Norge
Bekransning ved Grenaderkorpset

08.45
Bekransning av Krigsseilermonumentet ved Sjøfartsmuseet i Kjøpmannsgata
Tale ved Dora Steen Johansen og Jarle Einar Holberg
Singsaker Songlag

08.55
Oppmarsj fra Hurtigrutekaia til Katedralskolen
Byåsen Musikkorps

09.00
Bekransning av Kong Olav V’s statue i Stiftsgårdsparken
Tale ved Anna Wennberg Hummelsund
Bispehaugen Veterankorps
Bekransning ved Annika Lund Eikrem - elever ved Ila Skole

Bekransning av Statsminister Nygaardsvolds statue på Cicignons plass
Tale ved Tarjei Leistad
Strindheim Janitsjar 

Konsert ved Søbstad helsehus
Flatåsen Musikkorps

09.15
Bekransning av Cissi Kleins minnesmerke ved Museumsplass
Tale ved ___________ , elev ved Birralee International School
Jernbanens Musikkorps

09.30
Bekransning av minnesmerke i Ilaparken for det første borgertoget i Norge
Elever ved Ila skole

Bekransning ved Klæbu Kirke
Tale for dagen ved Haldor Buan Grenstad
Klæbu Musikkorps
Klæbu Mannskor

09.45
Barnetoget

10.15
Konsert ved Klæbu sykehjem
Klæbu Mannskor

11.00
17. mai-toget i Klæbu

11.45
Festgudstjeneste i Nidaros Domkirke
Gudstjenesten blir overført i NRK P1 

12.00
Konsert Nordre gate/Dronningens gate
Nasjonale sanger: Allsang
Bispehaugen Veterankorps

Konsert i Tordenskioldsparken
Ila Brassband

12.30
Konsert fra Kortribunen på Torvet
Trondhjems Studentersangforening

13.00
Festsalutt fra Kristiansten festning

Folketoget

14.30
Konsert ved Laugsand og Buran helse- og velferdssenter, avd. Laugsand i Tomas von Westens gate

Trondheim Politis Brassband

14.45
Folkemøte på Torvet
Tale for dagen ved_______________
Tale for H. M. Kongen ved Vilde Haarberg
Musikkforeningen Nidarholm
Sammensatt mannskor deltar med solist Roar Wik 

15.00
St. Olavs Hospital – Kvinne/barnsenteret
lla Brassband

Trondhjems Hospital
Jernbanens Musikkorps

E. C. Dahls helse- og velferdssenter
Bispehaugen Ungdomskorps

15.15
Bakklandet Menighets Omsorgsenter
Strindheim Janitsjar

Zion helse- og velferdssenter
Trondheim Politis Brassband

St. Olavs Hospital avd. Østmarka
Strinda Ungdomskorps

15.30
Moholt og Bromstad helse- og velferdssenter, avd. Moholt
Berg og Singsaker Veterankorps

St. Olavs Hospital – Kunnskapssenteret
Ila Brassband

15.40
Ilevollen helse- og velferdssenter
Jernbanens Musikkorps

15.45
Ranheim helse- og velferdssenter
Ranheim Skolemusikkorps

Nidarvoll helsehus
Nidarvoll Skolemusikkorps

Havstein helse- og velferdssenter og Havsteinekra helse- og velferdssenter
Byåsen Musikkorps

Brundalen helse- og velferdssenter
Tillerblæsen

Persaunet helse- og velferdssenter
Strindheim Skoles musikkorps 

16.00
Russetoget

Ilsvika helse- og velferdssenter
Bispehaugen Ungdomskorps

Ladesletta helse- og velferdssenter
Strinda Ungdomskorps

Dragvoll helse- og velferdssenter
Strindheim Janitsjar

16.10
Birkehaug Seniorboliger, Lade
Lade Skoles Musikkorps

16.15
Moholt og Bromstad helse- og velferdssenter, avd. Bromstad
Strindheim Skoles Musikkorps

Tempe helse- og velferdssenter
Ila Brassband

Charlottenlund helse- og velferdssenter
Tillerblæsen

Hjorten helse- og velferdssenter
Jernbanens Musikkorps

16.30
Munkvoll helse- og velferdssenter
Byåsen Musikkorps

17.30
Festkonsert i Vår Frue kirke
Midtnorsk Symfoniorkester, dirigent: Tormod Knapp

Programme in English

Sist oppdatert: 11.03.2020

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne? (ikke skriv personlig informasjon)


Din tilbakemelding blir ikke besvart. Hvis du behøver hjelp, vennligst benytt en av våre kanaler for kontakt.

A03-P1-EPI006