Hornemannsgården
Hornemannsgården har universelt utformet inngang med rampe fra paleets hage der det også er uteservering om sommeren.
Høy første etasje, liten fasadelengde og antikvariske hensyn kan gjøre det vanskelig å finne en løsning i portrom, ved heis eller rampe på hovedfasade.
Hornemannsgården har universelt utformet inngang med rampe fra paleets hage der det også er uteservering om sommeren.
De to tregårdene med høy første etasje er knyttet sammen med et nyere bygg som ligger bak. I det nye bygget ligger hovedinngang og cafe og universell adkomst til trebygningenes første etasje.
Nye ramper og trapper bør være lett flyttbare dersom de ligger tett på tekniske installasjoner. Da kan de raskt og enkelt flyttes ved akutt skade på installasjoner i bygrunnen som krever tilkomst.