Detaljert program for dagen

Detaljert program for dagen

Program 

07.00-07.45 

  • Musikk i byens gater ved skole- og amatørkorps  

07.00 

07.30  

07.45  

08.00 

08.15 

08.30 

  • Bekransning av britiske krigsgraver, Stavne kirkegård  
    Før talen: ”Hymne” av Nils Larsen  
    Tale ved Herman Sørensen
    Kransenedleggelse ved Karina Pedersen og Markus Gabrielsen, begge kadetter ved Luftkrigsskolen
    Etter talen: Fedrelandssalmen 
    Jernbanens Musikkorps  

08.45  

09.00   

09.15 

09.30 

  • Bekransning ved Klæbu kirke
    Tale for dagen ved Astrid Grendstad  
    Klæbu Musikkorps  
    Klæbu Mannskor 
  • Konsert i Tordenskioldsparken  
    Trondhjems Kvinnelige Studentersangforening  

09.45

  • Skolenes flaggtog 
    Fra oppmarsjområdet etter følgende marsjrute: Bispegata - Munkegata - Dronningens gate - Nordre gate - Thomas Angells gate - Søndre gate - Kongens gate - Kjøpmannsgata, hvor toget oppløses. 
    Beste innslag i toget fra barneskole og ungdomsskole blir premiert. 

10.00 

  • Konsert ved Tiller helse- og velferdssenter  
    Tillerblæsen
  • Konsert ved Søbstad helsehus
    Heimdal Musikkorps  

10.30  

  • Konsert ved Klæbu sykehjem  
    Klæbu Mannskor  

11.00   

  • 17. mai-toget i Klæbu 
  • Konsert ved Søbstad Helsehus
    Flatåsen Musikkorps 

11.45  

  • Festgudstjeneste i Nidarosdomen
    Kapellan Marie Farstad, domkantor Brita Sjöberg, kor med sangere fra Nidarosdomens oratoriekor og Nidaros domkor. Dirigent: Domkantor Karen Haugom Olsen.

12.00  

  • Konsert Nordre gate/Dronningens gate - Nasjonale sanger: Allsang  
    Bispehaugen Veterankorps  

12.30-12.50  

  • Konsert fra kortribunen på Torvet  
    Trondhjems Studentersangforening  

13.00 

  • Festsalutt fra Kristiansten festning  
    "Ja, vi elsker dette landet" - 3 vers 
    Allsang ledes av Luftforsvarets Musikkorps, Trondhjems Studentersangforening og Trondhjems Kvinnelige Studentersangforening 

13.05 

  • Folketoget 
    Fra oppmarsjområdet etter følgende marsjrute: Bispegata - Munkegata - Erling Skakkes gate - Kjøpmannsgata - Kongens gate - Søndre gate - Thomas Angells gate - Nordre gate - Dronningens gate - Munkegata, til folkemøte på Torvet. 
    Premiering av beste innslag i toget.  

14.30 

  • Konsert ved Laugsand helse- og velferdssenter   
    Trondheim Brassband  

14.45 

  • Folkemøte på Torvet 
    Åpning med "Valdresmarsj" av Johannes Hansen  
    Velkomsthilsen ved 17. mai-utvalgets leder Radino Dizza Mahendra  
    "Fedrelandssalmen"
    Tale for H. M. Kongen ved    
    ”Landkjenning” av Edvard Grieg  
    Sammensatt mannskor bestående av Trøndernes Mandssangforening og Trondheim Jernbanekor, deltar med solist Roar Wik  
    Tale for dagen ved  
    Avslutning med kunngjøring av vinnere for beste innslag i barne- og folketoget.  
    ”Ja, vi elsker dette landet” 
    Musikk ved Musikkforeningen Nidarholm  
    Alle taler på Folkemøtet vil bli tegnspråktolket og skrivetolket.  

15.00  

  • Konsert ved Kystad helse- og velferdssenter  
    Byåsen Musikkorps  
  • Konsert i Lademoen park  
    Trondheim Brassband  
  • Konsert ved Risvollan helse- og velferdssenter  
    Utleira Skolekorps  
  • Konsert ved St. Olavs hospital – Kvinne-barn-senteret  
    Ila Brass Band  
  • Konsert ved Trondhjems Hospital  
    Jernbanens Musikkorps  

15.15 

  • Konsert ved Bakklandet Menighets Omsorgssenter  
    Strindheim Janitsjar  
  • Konsert ved St. Olavs hospital avd. Østmarka  
    Strinda Ungdomskorps 
  • Konsert ved Ranheim helse- og velferdssenter  
    Ranheim Musikkforening  

15.30 

  • Russetoget starter (NB: NY TID!) 
  • Konsert ved Havsteinekra helse- og velferdssenter  
    Byåsen Musikkorps  
  • Konsert ved Moholt og Bromstad helse- og velferdssenter, avd. Moholt  
    Berg og Singsaker Veterankorps  
  • Konsert ved St. Olavs hospital – Kunnskapssenteret  
    Ila Brass Band  
  • Konsert ved Ilsvika helse- og velferdssenter  
    Bispehaugen Ungdomskorps  

15.40  

  • Konsert ved Ilevollen helse- og velferdssenter  
    Jernbanens Musikkorps  

15.45

  • Konsert ved Brundalen helse- og velferdssenter  
    Tillerblæsen  
  • Konsert ved Moholt og Bromstad helse- og velferdssenter, avd. Bromstad  
    Strindheim Skoles musikkorps   
  • Konsert ved Trondheim rehabiliteringssenter  
    Nidarvoll Skolemusikkorps   
  • Konsert ved Tempe helse- og velferdssenter  
    Nidarvoll Ungdomskorps  
  • Konsert ved Zion helse- og velferdssenter  
    Trondheim Brassband  

15.50

  • Konsert ved Havstein helse- og velferdssenter  
    Byåsen Musikkorps  

16.00

  • Konsert ved Dragvoll helse- og velferdssenter  
    Strindheim Janitsjar  
  • Konsert ved Ladesletta helse- og velferdssenter  
    Strinda Ungdomskorps 
  • Konsert ved Risvollan helse- og velferdssenter  
    Jonsvatnet Brassband 

16.10 

  • Konsert ved Birkehaug seniorboliger, Lade  
    Lade Skoles Musikkorps  

16.15

  • Konsert ved Charlottenlund helse- og velferdssenter  
    Tillerblæsen  
  • Konsert ved Hjorten helse- og velferdssenter  
    Jernbanens Musikkorps  
  • Konsert ved Persaunet helse- og velferdssenter  
    Strindheim Skoles Musikkorps  
  • Konsert ved Valentinlyst helse- og velferdssenter  
    Berg og Singsaker veterankorps  

16.30 

  • Konsert ved Munkvoll helse- og velferdssenter  
    Byåsen Musikkorps  

17.00

  • Konsert ved Øya Helsehus  
    Jernbanens Musikkorps  

17.30  

  • Festkonsert i Vår Frue kirke
    Midtnorsk Symfoniorkester
    Dirigent Tormod Knapp. Solist: Marit Aspås, cello
    Verker av Grieg, Irgens-Jensen, Tveitt, Eggen, Sommerro, Halvorsen og Sæverud
    Gratis adgang, det blir anledning til å gi et bidrag til orkesteret ved kollekt eller på Vipps

For øvrig holdes konserter på følgende helse- og velferdssentre i løpet av dagen: Byneset sykehjem, Kattem helse- og velferdssenter, Klæbu helse- og velferdssenter, Selli rehabiliteringssenter, Leinstrand og Nypantunet helse- og velferdssenter, Tiller helse- og velferdssenter.

Tilbake til hovedsiden for 17. mai-programmet

Sist oppdatert: 12.04.2024

Fant du det du lette etter?

Gå til toppen

arrow_upward