Hjem Kultur og fritidTilrettelagte fritidsaktiviteter og støttekontakt for voksne

Tilrettelagte fritidsaktiviteter og støttekontakt for voksne

Kulturenheten tilrettelegger kultur- og fritidsaktiviteter for deg som er over 18 år. Vi har bred oversikt over kultur- og fritidsaktiviteter som passer for voksne med bistandsbehov.

Tilrettelagte aktiviteter for voksne

Ønsker du informasjon om tilrettelagte gruppeaktiviteter? Er du nysgjerrig på hvilke muligheter som finnes? Eller har du konkrete ønsker for fritiden?

Da kan du kontakte Kulturenheten på telefon 72 54 57 00, eller du kan sende inn et skjema for registrering av interesser for fritiden.

Hent skjema for registrering av interesser for fritiden

Når Kulturenheten har fått skjemaet vil vi ta kontakt og invitere deg til en informasjonssamtale.

Oversikt over aktiviteter

Aktivitetshefte - høsten 2019

Se oversikt over aktivitetstilbud i Aktivitetsheftet for høsten 2019

Tilrettelagt fritid på Facebook

Du kan også følge Tilrettelagt fritid Trondheim på Facebook. Her deler vi informasjon om ulike aktiviteter og arrangement.

Søke om støttekontakt for voksne

Støttekontakt er et tilbud for deg som må ha individuell hjelp for å delta i aktiviteter på fritiden. Det kan være bistand til og fra, eller under aktiviteten.

En støttekontakt hjelper deg med å komme deg ut av hjemmet og være med på ulike kultur- og fritidsaktiviteter, møte andre og prøve nye aktiviteter. 

Søknad om å få støttekontakt sendes til Kulturenheten på eget søknadsskjema.

Hent skjema for å søke om støttekontakt for voksne

Når du har sendt inn skjemaet vil du få en innkalling til et møte med Kulturenheten v/Tilrettelagt fritid. I møtet snakker vi om ønsker for fritiden og behov for tilrettelegging.

Kulturenheten sender i etterkant av møtet en anbefaling til helse- og velferdskontoret. Når helse- og velferdskontoret har gjort et vedtak vil du få tilbud om tilrettelagte aktiviteter eller støttekontakt.

Målet med støttekontaktordningen

Støttekontaktordningen skal bidra til å bryte isolasjon og hjelpe den enkelte til å komme seg ut av hjemmet og delta i kultur- og fritidsaktiviteter.

En støttekontakt kan ikke bruke egen bil i oppdraget, eller hjelpe til med praktiske gjøremål som for eksempel handling, rydding, vasking, matlaging, frisør- og legebesøk. Ta kontakt med helse- og velferdskontoret dersom du har behov som ikke kommer under støttekontaktordningen.

Informasjon om støttekontakt og tilrettelagte fritidstilbud på andre språk

English

Arabisk

Persisk

Dari

Tigrinja

Kontakt oss

Telefon: 72 54 57 00 - eller direkte til din kontaktperson

Ansatte ved Tilrettelagt fritid

Avdelingsleder

Avdelingsleder: Marit Kjerrengvoll Ekle
Telefon: 920 11 284 
E-post: marit.ekle@trondheim.kommune.no

Aktivitetsutvikler

Stian Pedersen
Telefon: 916 72 715
e-post: stian.pedersen@trondheim.kommune.no

Aktivitetsveiledere/støttekontaktteam

Dag Erland Kittilsen
Telefon: 952 63 988
e-post: dag-erland.kittilsen@trondheim.kommune.no

Vegar Husby Fiskum
Telefon: 916 72 502
e-post: vegar-husby.fiskum@trondheim.kommune.no

Anne Aam
Telefon: 916 72 397
e-post: anne.aam@trondheim.kommune.no

Sigmund Omarhaug
Telefon: 415 22 336
e-post: sigmund.omarhaug@trondheim.kommune.no

Martin Guldsten Ottesen
Telefon: 482 84 376
e-post: martin-guldsten.ottesen@trondheim.kommune.no

Susanne Hole
Telefon: 901 59 238
e-post: susanne.hole@trondheim.kommune.no

May Lill Morseth Løhre
Telefon: 904 09 414
e-post: may-lill.lohre@trondheim.kommune.no

Godtgjøring støttekontakter/fritidsassistenter

Elin Brattgjerd
Telefon: 482 87 994
e-post: elin.brattgjerd@trondheim.kommune.no

Berit Østraat Myhre
Telefon: 916 65 231
e-post: berit-ostraat.myhre@trondheim.kommune.no

Les mer om hvordan du blir støttekontakt

Sist oppdatert: 22.08.2019

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne?