Hjem MiljøenhetenKlima og samfunn

Klima og samfunn

Arbeidsområder

Avdeling Klima og samfunn på Miljøenheten arbeider med klima og energiplanen, klimatilpassning, miljøvennlig transport, Grønn Barneby, Reiserådgiving i Miljøpakken, miljøinformasjon og mange ulike lokale, nasjonale og internasjonale miljøsamarbeidsprosjekter og tiltak.

Kontaktpersoner

Avdelingsleder

Bakkeli, Gisle 
414 60 279 / gisle.bakkeli@trondheim.kommune.no

Trondheim Smart City

Silja Rønningsen

 

Bjørn Ove Berthelsen
917 60 202 / bjorn-ove.berthelsen@trondheim.kommune.no

Grønn Barneby

Bjørn Arild Silseth
959 07 100 / bjorn-arild.silseth@trondheim.kommune.no

Roy Inge Sivertsen
930 25445 / roy-inge.sivertsen@trondheim.kommune.no

Reiserådgivere Miljøpakken

Christiane Solheim 
958 16 634 / christiane.solheim@trondheim.kommune.no

Sylvelin Foldøy 
905 27 613 / sylvelin.foldoy@trondheim.kommune.no

Ingeborg Grønning

Info om metrobuss
Lacie Goff 
lacie.goff@trondheim.kommune.no 

****

Energibruk i bygg, oppfølging av Energi og klimahandlingsplan og
inneklimarådgiving

Rolf Erik Hoaas
916 66 536 / rolf-erik.hoaas@trondheim.kommune.no

Bykoordinator Smart Cities and Communities, Climathon, Climate KIC, Klimapakke by og bygg

Chin-Yu Lee 
901 97 323 / chin-yu.lee@trondheim.kommune.no

Energi- og klimahandlingsplan, klimagassregnskap og statistikk

Jo-Kristian Stræte Røttereng
41902430/ jo-kristian.strate.rottereng@trondheim.kommune.no 

Simon James Loveland 
902 88 411 / simon-james.loveland@trondheim.kommune.no

Miljøinformasjon, energispareprisen, miljøprosjekter, web-ansvar

Njål Pettersen 
952 63 966 / njal.pettersen@trondheim.kommune.no

Vannovervåking, klima- og miljøhensyn i områdeplaner

Silje Salomonsen (permisjon) 
958 64 191 / silje.salomonsen@trondheim.kommune.no

Revidering av Energi- og klimahandlingsplan, transport

Jøran Solli 
72 54 25 72 / joran.solli@trondheim.kommune.no

Klimatilpasning

Ellen Birgitte Strømø 
907 57 613 / ellen-birgitte.stromo@trondheim.kommune.no

***
Miljøarbeid avfall og forbruk, urban dyrkning
miljøledelse, miljøfyrtårn, miljøprosjekter

Hanne Aaserud 
416 25 412 / hanne.aaserud@trondheim.kommune.no

***

Sist oppdatert: 12.01.2018

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

Hva forsøkte du å finne?


            IsDev: False
            IsProd: True
            Current: prod
            Is("test"): False
            UrlPrefix: /external/c9/
            Url("client-grunt/prokom/inter-ver3/prod/prokom.css"): /external/c9/client-grunt/prokom/inter-ver3/prod/prokom.css